Reálné případy - efektivita koučinku

Z časové náročnosti uvádím jen pár příkladů  či dotazů z rozdílného diagnostického spektra, pokud se chcete zeptat na svůj konkrétní problém a není uveden, napište mi, nebo využijte na mých stránkách mentální diagnostiku, děkuji

I. Metoda je takový zázrak, že je to téměř na vše?

Ne zázrak, ale fakt, že 99% nemocí jsou psychosomatické, tzn., že funguje na celé jejich spektrum, někomu se např. nedostatek projevu lásky projeví jako cukrovka a druhému jako infarkt, EFT najde a řeší příčinu vzniku, tudíž následek pak může odeznít.

II. Jak (ne)uspět při pohovoru

Tato ukázka z praxe EFT a kvantového koučinku spojuje dohromady příběhy více klientů, kteří po absolvování terapie či kurzu učinili důležité změny – dokázali odejít ze zaměstnání, ve kterém nebyli spokojeni, absolvovali pohovory či výběrové řízení bez stresu a nervozity, které je v minulosti při takových setkáních doprovázeli a získali novou práci, protože se jim díky uvolnění a důvěře v sebe dařilo vystupovat přirozeně a kompetentně.

Pokud velmi stojíme o změnu, např. o nové místo, ale hlavním důvodem je potřeba peněz, splácení dluhů, útěk z nynějšího neuspokojivého místa, je taková motivace negativní, záměr má tudíž tuto frekvenci a výsledná realita tomu odpovídá => velmi lpíte na výsledku a konkurz nevyhrajete, zaměstnání nedostanete nebo jej paradoxně získáte, ale zjistíte, že je to pouze přechod z bláta do louže, nejste na novém místě spokojeni.

Jak probíhá koučink?

Probereme všechny fakta a pocity, které prožíváte v souvislosti s vaší prací:

  • příjem (nedostatek, nedocenění),

  • fyzická či psychická zátěž,

  • neshody s kolegy, nadřízeným,

  • dlouhodobá nezaměstnanost,

  • práce nebaví, pouze nutnost,

  • časové potíže (nestíhám, neumím naplánovat, odkládám povinnosti),

  • a další, které vás neuspokojují ve spojení se zaměstnáním či studiem.

Výše uvedené souvisí s přijetými schématy v minulosti, rodiče to mohli mít obdobně (neschopnost se prosadit) nebo nám chtěli předat úspěšný model, ale jejich přísnost a kritičnost v nás vyvolala opačný přístup – prokrastinaci, přijali jsme omezující normy okolí, nedůvěřujeme si (nemám dostatečné vzdělání, jsem starý, neumím jazyky, apod. naučené výmluvy a omezení).

Vše jsou bloky v našich emočních tělech a mentálně jen dál živíme, pokud se nám projevují omezení v životě. Nikdy není pozdě na změnu, ale musíte začít u sebe, neměňte společnost, nadřízeného, chování okolí, takto se budete v nekonečném boji vysilovat a energii potřebnou pro radostný život se splněnými cíli už nemáte. Uvěřili jste roli oběti místo tvůrce své reality!

Koučink EFT najde příčinu, proč se vám určité záležitosti dějí, používám mentální diagnostiku, energetický tapping (EFT poklepy na energetické dráhy těla) a kvantový koučink (kvantové principy tvořící realitu). Odblokujeme příčinu i projev problému a dostanete návod, jak úspěšně pokračovat. Výsledky klientů jsou perfektní. Po měsících nemožnosti najít si práci po absolvování terapie nebo kurzu píšou, že uspěli na více pohovorech najednou a vybírají si z nabídek, nebo že se konečně začali realizovat v podnikání, spoustu zůstává ve svých zaměstnáních, ale vyřešili konfliktní vztahy nebo nedostatečné ocenění.

III. Dluhy – kvantové zákony a jak pomůže EFT?

Dluhy (popřípadě jakékoliv ztráty) jsou v systému vytvářeny pro dorovnání energie, kterou dlužíme. Co to znamená?

Pokud se ve svém chování, smýšlení a cítění dopustíme nespravedlivého jednání, je to vyrovnáno dluhem.

Že se ničeho takového nedopouštíte, a přesto máte nedostatek peněz, dluhy, kterých se ne a ne zbavit?

V systému se sčítá vše, dluh vzniká i na úrovni mentální, duchovní atd.

Tak zkuste minitest, jak se nedostatek, ztráty či rovnou dluhy dostaly k vám!

-          Dlužíte omluvu? (nechcete se omluvit za své jednání z minulosti, myslíte si, že je „zapomenuto“)

-          Berete, co není vaše? (kopírujete v práci soukromé věci, jezdíte soukromě na služební benzín..., s pocitem a falešným ospravedlněním „vždyť to tak dělají všichni“)

-          Lžete? víte, že naše buňky tuto frekvenci rozpounají a dle toho nastavují chemické procesy v orgánech?

-          Dlužíte čas ? – chodíte pozdě, nejste přesní? Berete druhému to nejcennější, jeho čas pro život!...

Jak se dostat z dluhů - případ z praxe a terapie EFT

Klient 54 let, v minulosti prosperující podnikání, nyní vysoké finanční ztráty, soudní pře a žaloby, obstavení bankovních účtů, dluhy narůstají – řešení nevýhodnými úvěry. Proces EFT (napojení poklepy na meridiány – energetické dráhy v těle, svalové odpovědi z podvědomí, …) dojdeme k rozkličování příčiny počátku vzniku výše popsaných problémů.

Dostáváme se ke vztahu k otci, zlobě až nenávisti, jelikož došlo k útěku od problému, neřešení, tzv. potlačení „už to mám za sebou“, deficit ve vztahu s rodičem se energeticky projeví v budoucnosti.  Nevyřešené pocity ublížení a obviňování dle kvantových principů (jak rezonuji uvnitř, to přitahuji) se emoce objevila v oblasti, kde nás zasáhne nejvíc, tzn. u tohoto klienta v oblasti majetku a peněz.

 Dluh – pochopení, omluva, úcta k rodiči…

Rezonance (nastavení klienta => přitahování reality) – nezasloužím si, nejsem hoden, dostávám jen přes boj a problémy…

 Poklepem EFT zprůchodňujeme bloky - negativní pocity a vzpomínky, po cca 40 min „čištění“ dochází k jinému úhlu pochopení, přijetí situace bez bolesti, oddechnutí, smutku nad zbytečně proběhlým čase v nevědomosti.

Další terapie bude nastavena na finanční koučink – jak nastoupit rychle cestu k oddlužení a odblokování deficitů ve vztazích (soudy, policie, manželka… ).

IV. Meniskus - bolest, omezení pohybu, před operací.

Problém se objevuje u lidí, kteří se v určité oblasti života více řídí egem, meniskus je vazivová chrupavka v kolenním kloubu, kde se setkávají styčné plochy kostí a menisky jsou mezi nimi a mají je vyrovnávat. Lidé, kteří tlak ve vztazích vnímají jako tlak na svou osobu, cítí se poražení a nevěří si, a navíc se staví do role ublíženého (partnerství, pracovní vztahy, sport) nefiltrují vztahovou energii přes srdce, ale právě přes ego, ego se mentálně zobrazuje v kloubech (kolenou), je to symbolika ohybu, pohybu, schopnosti přijetí a jít dál přirozeně a zdravě. Kdo je uražen, dotčen - dojde k zablokování přirozeného pohybu a funkce (meniskus – zánět, poškození až utržení).

Menisky jsou pružné a přitom pevné – stojím si za sebou a umím se svobodně vyjádřit, ale nejsem zatvrzelý kvůli nevědomosti.

Průběh terapie =>

Muž, 35 let, bolesti kolene, pocit bloku uvnitř, neschopnost úplně narovnat končetinu. U lékaře – před operací menisku. Při mentální diagnostice po poklepu na body na spojnicích meridiánových drah na těle (obličej a ruce) se otevře situace v práci, vztah se společníkem ve firmě – naštvání, nesouhlas s postupy, soutěžení, rivalita. Při dalším postupu se ukazuje vztah s otcem, podceňování. Všechny emoce postupně odblokujeme, tím zprůchodňujeme tok na emočních dráhách (více na terapii či kurzu EFT). První kontrola – klient natáhne zcela nohu, mírný tah, bolest – odblokováváme zbytky emocí (další bolestné situace ve vztahu s otcem). Bolest na subjektivní stupnici klienta výrazně nižší.

 Za 2 týdny druhá terapie – klient pohybuje kolenem bez bolesti, jen si uvědomuje mírný nepříjemný tah, operaci odvolal. Emočně otevíráme zbytky bloků v jeho systému (tělo + srdce + mozek), „kolega v práci mě ještě štve, nechci ustupovat, když nesouhlasím a chci prosperitu firmy, strachy, atd.

V. Závislost na automatech - gamblerství

Klient 43 let, závislost na automatech, zaměstnaný na částečný úvazek, z původní zaměstnání vyhozen, hraje cca 3 roky, nejdříve párkrát týdně - ztráty cca 2-3 tisíce Kč, postupně vyšší, během týdne prohraná celá výplata, rozchod  s manželkou, rozprodával zařízení bytu, cennosti, půjčky, nyní dluží vysokou částku i rodičům, kteří tímto zabraňují exekucím, ale již nemají zdroje a nechtějí se se synem stýkat.

Klient je ve špatněm psychickém stavu, tvrdí, že chce přestat hrát, ale "nemůže si pomoci". Terapie => metodou EFT - poklepem, se naladíme na emoční tělo - prohlášení typu:

"i přestože prohraju všechny peníze"

"i přestože neumím přestat; jsem zklamal; jsem neschopný; nezabezpěčil jsem rodinu; nevím, jak přestat...apod"

se dostaneme k počátku vzniku této závislosti, a to k vnímanému podceňování matky, že nikdy nebude tak úspěšný jako jeho bratr, nemá buňky na školu, učení, prostě program "nejsem dost dobrý a nikdy nic nedokážu". Nešel na školu, která ho bavila, ale do učení, které určili rodiče, neboť dle nich "na to neměl".

Terapie byly celkem 4, druhá hned po 5ti dnech, klient cítil změnu, odolal potřebě jít hrát, ale měl obavy, že to nevydrží, na druhé terapii jsme upevňovali přesvědčení a odblokovávali strachy (z dalšího selhání, z opakování, obavy, že terapie nepomůže, že se "to" vrátí).

Třetí terapie za 2 týdny - přišel jiný člověk, dokázal se kontaktovat s rodiči, omluvit se, stále vnitřní pocit nejistoty, ale již začíná vnímat svou hodnotu, zmenšuje se strach z budoucnosti a pocit vlastní neschopnosti. Odblokováváme další "traumata" - uvedené pocity a jejich vznik.

Čtvrtá terapie za 3 týdny po třetí terapii -  klient celkem přes 2 měsíce nehraje, vůbec ho nenapadne jít hrát, je zaměstnán u nové stavební firmy na plný úvazek, zvýšený  pocit vlastního vědomí ho přiměl práci hledat aktivně a požádat o ní.

EFT odblokuje napojení na emoční příčinu - nutkání a potřebu hrát, nejde totiž prvotně u o potřebu hrát, ale potřebu dokázat, že za něco stojím (výhra dává minimální šanci, ale přesto nějakou, něco má začátek, průběh - akceleraci, závěr, gambler žije příběh, v přítomnosti je zaneprázdněn, takže se nekonfrontuje s tím, že nestojí za nic, že je nezaměstnaný, že není spokojený, ....).

VI. Alergie

Klientka, 35 let, diagnostikovaná alergie, astma, (od dětství senná rýma, alergie na zvířata – kočky, psi, na pyly, citrusové ovoce,  projevy - slzení očí, téměř celoroční rýma, ucpaný nos, smrkání, kašel, pocit nemožnosti se nadechnout, oteklé a zarudlé víčka, krvácení z nosu, někdy projevy na kůži drobnou vyrážkou, pupínky).

První sezení – aplikace poklepu EFT a nalezení příčiny vzniku bloku (v dětství rozvod rodičů, jejich hádky – vnímání nedostatečného prostoru pro „nadechnutí“, vzpomínky na pocity, kdy jí chybí pohlazení, obejmutí, nechce vnímat napjatou atmosféru doma, chtění opustit vnímání problémů.

Dalším poklepem a postupem metody EFT odblokování výše uvedených projevů a negativního emočního vnímání. Kvantovou léčbou nastartování očisty a harmonizace buněk.

Druhé sezení – stav – zlepšení rýmy, kašel bez projevu, konzumace ovoce bez problémových následků. Zaměřujeme se na alergii na zvířata. Technikou disociace (probírání alergických reakcí při setkání se zvířaty) modelování situace při uzdravení, poklep na nový projev bez alergické reakce. Kontrola „zbytkových“ emočních interpretací na bolestné události v minulosti a odblokování. Aplikace kvantové léčby.

Třetí sezení  - bez alergických projevů, zaměřujeme se technikou na strachy a obavy z budoucnosti, že se alergie vrátí, posílení důvěry v nový program.

VII. Nadváha

Klientka s nadváhou, objektivně dle BMI indexu cca 15 kg, nadváhu řeší od puberty, takže více než 30 let, disgnostikou eft se dostaneme k událostem a pocitům v dětství, pocit přehlížení od otce, který upřednosťnoval sourozence, klientka byla kritizovaná, že nic neumí, nestojí za nic, začaly problémy ve škole, neveří si, a své nepříjemné pocity řeší jídlem, pamatuje si vždy namazaný chleba a jak jej tajně jí v pokoji, vždy, když se cítí ponižovaná (v zaměstnání, partnerství,...) těší se na to až doma otevře ledničku a přichystá si jídlo, odblokujeme pocity ponížení, prohlášení otce, sourozenců, spolužáků, bývalých partnerů, pocity méněcennosti, upevníme přesvědčení vedoucí k sebeúctě a objevení sebeúcty, pracujeme na sebevědomí, resp. zkresleném sebevidění, do nadváhy se "dopracovala", aby byla tzv. vidět, upozorňuje na sebe aspoň takto vizuálně, když ji neuznávali, jak by si představovala. Terapie nastartovala proces sebeúcty, takže již nemá potřebu se zviditeňovat tím, že současně s touhou po uznání ničí své tělo. Klientka nemá potřebu se přejídat až je jí špatně a začala spontánně upravovat své stravovací návyky, nyní podstupuje detoxikační proces a nemá problémy s vůlí při omezování množství potravin či jejich vyloučení s jídelníčku při čistícím procesu.

VIII. Migrény

Klientka s opakující se migrénou, cca 1 x za 14 dnů silné bolesti hlavy, již 15 let, bolest se projevuje silnými impulsy z krční oblasti do temene a spánků, pocit vnitřního bolestivého tlaku na oči, pocit na zvracení, bez prášků proti bolesti by si nedovedla představit, že bolest zvládne. Terapie byly 3, po prvních dvou bolesti ještě přišly, ale již nebyly tak intenzívní a k utlumení stačil jeden prášek, ne větší množství jako v minulosti. Postupně jsme metodou eft "odťukaly" projevy bolesti, počátek problémů v minulosti, diagnostikovala se potřeba klientky mít určitě osobní záležitosti pod přísnou kontrolou, pokud se neodvíjely dle jejího scénáře, cítila posit selhání, pokud se události nashromáždily za určité období ji přemohla bolest, bolesti hlavy ukazují na přemíru ega a osobního názoru, který povyšujeme nad svobodu ostatních projevovat se, dále na vnucování svého postoje a názoru ostatním, také na svalování viny za naše problémy na okolí. Pokud přijmeme vlastní přirozenost bez nutnosti se stále kontrolovat a také diktovat druhým, jak mají žít, přestane být hlava "přeplněna" direktivností, která pak silně bolí. Po třetí terapii klientka již půl roku bez potíží.

IX. Bolestivá menstruace

Klientka 40 let, od puberty bolestivá menstruace, píchání v podbřišku, bolesti v křížích, nevolnost, dostaly jsme se eft a mentální disgnostikou k rodinné události (intimní), odstranila jsme bloky - emoce vyvolané při vzpomínkách, hodnocení, naštvání, nutkání na zvracení, uvolnění zloby, iniciace odpuštění, pochopení, eft poklepy na jednotlivé bolesti (kříže, podbřišek, únava,...), od té doby klientka bez bolestivých projevů a problémů.

X. Žlučníkové kameny

Klientka, 38 let, žlučníkové záchvaty. "Odťukaly" jsme všechny příznaky (tlak, tíha, pocit na zvracení, bodavé bolesti, křeče,...), dále emoční spojení s minulými záchvaty a vznikem poroblémů se žlučníkem (strach se projevit, zloba na určitou osobu v rodině, nevyřčení zloby, ukládání negativních prožitků do sebe, těžké "stravování" kritiky), po 2 sezeních klientka za pár dnů doma vyloučila kameny ve formě "štěrku a písku" stolicí. Proces trval 3 hodiny, subjektivně líčen jako náročný :-), pacientka obdržela instruktáž, jak aplikovat eft sama na sebe při akutní bolesti, takže proces zvládla, od té doby bez potíží.

XI. Deprese

Klient, 27 let, se stavy úzkosti a deprese, nechutí žít, sebevražednými sklony, nezájmem o zaměstnání, neschopností se přinutit k základním úkonům (chůze, učení, nákupy,...).  Diagnostikováním dle metody EFT docházíme do dětství k rozvodu rodičů, otec odešel od rodiny, o syna již nejevil zájem, aspoń takto mu to bylo prezentováno ze strany matky a babičky, od těchto žen neustálé hodnocení co je či nění správné (jak se má muž chovat, jakou má mít partnerku, kolik by měl vydělávat, ...), klient má silně zakořeněnou kritiku od svých blízkých, že se není schopen na sebe podívat svým měřítkem, hodnotí se z kritického pohledu rodiny, takže není schopen nikdy uspět, ve všem hledá další ALE...má minimální seběvědomí a sebeúctu, nemá "sílu normálně žít", radovat se. Technikou eft odblokujeme negativně vnímaná prohlášení z minulosti, bolestné emoce, prožitky, upravujeme následky, nastavujeme rozhodnutí pro přítomnost, kvantovým unášením zahájíme v těle očistu a proces samoléčby, uvolňování eucitů - pocity, které zvyšují harmonické prožitky a čištění buněk. Po okamžité úlevě a uvědomění si pocitu radosti klienta upozorňuji, že "čistící" proces pro lidi s opravdovými depresemi dobíhá další dny po terapii a vzhledem k tomu, že během unášení pobyl ve zdravém stavu, návrat může vnímat jako zhoršení situace, ale není tomu tak, v těle byl zahájen ozdravný proces a je třeba důvěřovat, doporučuji minimálně další 2 návštěvy, protože deprese se vyznačuje silným psychologickým reversem (člověk tzv. jedná proti sobě), jedná se o problém chronický. Vzhledem k tomu, že nemoc je informace a úkol, který nám otevírá cestu k sebepoznání a řešení, je na klientovi, aby se svého úkolu zhostil, ale nemocní s podobnými psychickými problémy to právě nechtějí. Vyznačují se nechutí řešit úkoly (okolí jim to ulehčovalo, dělalo za ně, nebylo důsledné při učení plnění povinností, nebo je nutilo do záležitostí, které nebyly jejich zájmem a oni si své neprosadili nebo byli vystaveni přílišné kritice), tak jako satisfakci "já vám ukážu"- a jelikož to neumím přirozeně, tak "se zblázním". Psychicky nemocní lidé si své právo prosazovat svou zvolili formami deprese, fobie, úzkosti, hysterie, agrese,... protože se to zdravou formou, vyjádřením přirozeného práva na svobodné vyjadřování a rozhodování a taktéž přijímání a respektování této přirozenosti u druhých, nenaučili, svou nemocí se snaží tvdohlavě vůči okolí i v sobě vytvářet hranice. Řešením je uvědomění, že chci změnu. Výše uvedené platí také pro děti - podvědomé prosazování a upozorńování na sebe má za následek dnes tak moderní ADHD, hyperaktivitu, poruchy učení a další dys...., je to reakce na výchovu rodičů a pedagogů, kteří se mají naučit respektu vůči druhým  a pochopit bezpodmínečnou lásku.

XII. Žárlivost

Klient přišel s tím, že chorobně žárlí na svou partnerku, i přestože cítí, že nemá důvod ani právo se takto chovat, kontroluje její mobil, volá jí několikrát denně do práce, když je mimo domov s kamarádkami, telefonuje jí, kdy se vrátí, dělá scény, když se opozdí, nebo nechce trávit čas jen s ním. Začíná si uvědomovat, že vztah ohrožuje a partnerce dochází trpělivost, mnohokrát si promluvili, ale jakmile se dostane do své emoce žárlivosti, nemůže se ovládat, řekne slova, které ho pak mrzí, ale při další příležitosti své chyby opakuje. Ve vztahu je napětí a klient cítí, že se znevažuje, neumí si pomoct.

EFT diagnostickým rozhovorem jsme identifikovali  příčinu – postupně jsme se dostali do dětství a k emoci strachu, kdy bratr klienta, který ho měl hlídat, klienta zamknul v bytě samotného a odešel za kamarádem, klient plakal, měl strach, úzkost, že je sám, že ho bratr i rodiče nechali samotného, bál se, že už je neuvidí. Dále se projevila emoce zlosti nad bratrovou nezodpovědností, a že dal přednost kamarádovi. Všechny emoce, které se postupně vynořily, jsme procesem eft odťukali. Kontrolou (technika filmu) jsme probrali znovu situaci bez negativních prožitků, dále pochopení a odpuštění bratrovi. Klient vnímá klid, který přichází a spojitost se vztahem s partnerkou - emoce strachu, která vedla k nepřiměřenému projevu žárlení. Odťukáme negativní pocity prožívané při osamocení, klient nechápe, jak se mohl chovat způsobem, kterým se znevažoval, má pocit, jakoby odhodil velikou zátěž.


XIII.Neplodnost

Pro eft další úspěšně řešitelný problém, důkazem je již mnoho „eft miminek“, úspěch se dostavuje většinou během 2 měsíců po zahájení terapie. Pokud jsou partneři fyziologicky zdraví a přesto nemůžou počít, problém je v psychice, která negativně ovlivňuje potřebné orgány a jejich funkce (hormonální disharmonie, nepravidelná menstruace, samovolné potraty,…). Při terapii se diagnostikuje příčina blokace – pocity spojené s negativními zkušenostmi (bolest, lítost, neúspěšná léčba, partnerské emoce, vztek), strachy (že nebudu dobrý rodič, že nebudu mít dostatek prostředků, že na to budu sama…) a odblokují negativní emoce a projevy (potraty, operační zákroky, PSTD). Emočním koučinkem se osoby nastaví do procesu pohody potřebného pro tvoření a přijetí hojnosti.

XIV. Trápení a smutek z rozchodu

Klientka přišla s problémem trápení a bolesti z rozchodu s přítelem. Neví, jak vše zvládne, je v depresi, je jí líto, že vztah skončil, uvědomuje si, že partner pro ni nebyl vhodný (byl negativní, stále si stěžoval, že nemůže najít vhodné zaměstnání, vymlouval se na nízké vzdělání, situaci na trhu, v rodině…., nepomáhal ji v domácnosti, když se opil byl agresivní a obviňoval ji ze svých problémů, platila jeho dluhy), po rozchodu se klientka trápí, že zůstane sama, zda udělala vše co mohla pro nápravu, zda neměla více partnerovi pomáhat, je jí líto, že mu pomáhala a on ji kritizoval.

Diagnostikou se otevřely strategie z minulosti – nepovedené partnerství matky, kritika a agresivita v rodině, nízké sebevědomí a sebeúcta– inklinace k partnerům, kteří ji ponižovali, odblokovaly jsme všechny emoční pocity, bolesti a prohlášení partnerů, rodičů, osobní negativní pohled na sebe. Klientka si dovede představit harmonický život bez expartnera, uvědomuje si své přednosti a sílu rozhodnutí, které určuje kvalitu jejího života. Další sezení se zaměřujeme na cíle a představy o jejím životě – koučink (vztahy soukromé i pracovní), rušíme limitní přesvědčení.

 

XV.Strach z veřejného projevu

Klientka měla strach z veřejného projevu před kolegy v práci, vystupovala na poradách před cca 20ti lidmi, vždy byla nervózní, klepal se jí hlas a ruce, měla \"knedlík\" v krku, potila se a bylo jí nepříjemné, že tyto projevy někdo uvidí a její projev nebude fundovaný. Při diagnostice jsme se dostaly v dětství a dospívání k prohlášení matky, když se klientka nechovala dle jejích norem a představ (škola - horší známka než dvojka, kamarádi - údajně ne dost dobří pro přátelství, výběr studia, partnera....), \"odklepaly\" jsme všechny odsuzující a ponižující prohlášení rodiče a strachy z dalších situací a možných projevů. Po 2 týdnech na dotaz, jak proběhla porada si klientka uvědomila, že ji má za sebou bez všech strachů, ale neinformovala mě o tom, neboť ji průběh bez stresu připadal naprosto přirozený. Takový přístup je u eft častý, klienti si neuvědomují změny, neboť po odblokování bolestí či problémů jim nová situace připadá přirozená.

 

XVI.Ledvinové koliky

Klientka od dětství ledvinové záněty, v dospělosti několikrát hospitalizována pro ledvinový záchvat, před terapií opět bolesti. Diagnostickým rozhovorem se dostaneme k rodinným vtahům, rozvod rodičů, neschopnost odpustit, odblokujeme pocity viny, ublížení, strategii odpuštění. Klientka je schopna se podívat na role zúčastněných z jiného pohledu a bez kritiky. Vnímá vlastní osvobození a potlačování citů v minulosti. Od terapie bez problémových příznaků.